Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color brick color green color
BÜYÜKANNE' NİN MAAŞI BELLİ OLDU PDF Yazdır e-Posta
27 Ocak 2017

Image

Mart ayında başlayacak 'toruna bakan büyükanneye maaş projesi' nde verilecek tutar asgari ücretin yüzde 30’u olacak.

Büyükanneye verilecek torun maaşı belli oldu. Mart ayında başlaması planlanan projede, büyükannelere asgari ücretin yüzde 30'u verilecek. Bu da 420 liraya denk geliyor.

İçişleri Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ekonomi muhabirleriyle bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Yılda 1 milyon istihdam sağlanması gerektiğini belirten Müezzinoğlu, "11,8 seviyesindeki işsizlik birkaç ay daha yüksek gelebilir. Mayıs ayından itibaren işsizlik oranı düşmeye başlayacaktır" dedi.

Mehmet Müezzinoğlu, torun bakan büyükanneye verilecek maaşın ayrıntılarını da belirtti.

Projede yaş sınırının 65 olacağını bildiren Müezzinoğlu, "Bu kapsama 5-6 bin ailenin gelmesi bekleniyor. Büyükanneye asgari ücretin yüzde 30’u verilecek" dedi.

Mart ayında başlıyor, kalıcı olup olmayacağı belirsiz

Annenin gelirinin 2 asgari ücreti geçemeyeceğini belirten Müezzinoğlu, " 3-4 farklı ilde uygulanacak. Aylık değerlendirmeler yapılacak ve 1 yılın sonunda kalıcı olup olmayacağına karar verilecek. Şubat ayı sonuna kadar talepler alınacak. Mart ayı ise projenin başlama tarihi" açıklamalarını yaptı.

http://www.dunya.com/ekonomi/buyukannenin-maasi-belli-oldu-haberi-347512

Yukarıda yer verilen açıklamalar, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. Özdoğrular smmm ltd. şti./ www.ozdogrular.com, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz. Mevzuatın sık değiştirilen ve farklı anlayışlarla yorumlanabilen yapısı nedeniyle, herhangi bir konuda uygulama yapılmadan önce konunun uzmanlarından profesyonel yardım alınmasını tavsiye ederiz.